İstanbul Sepetli Vinç

Project Bilgi

  • Kategori

    Kiralık Vinç

SEPETLİ VİNÇ

Sepetli vinç, insanların çalışmasının zor ve hayati açıdan güvensiz olduğu alanlarda sıklıkla kullanılan bir çeşit iş makinesidir. Daha çok araç üzerinde yer alıp ulaşılması zor yüksek bölgeler ya da insan gücü ile yetişilemeyecek yerlerde güvenli ve rahat bir şekilde çalışılmasına olanak tanıyan bu araç, kullanım alanı ve amacına göre farklı çeşitlerde üretilir. Çalışma güvenliği açısından oldukça faydalı olan bu iş makineleri aynı zamanda işlerin daha hızlı ve sağlam yapılmasını sağlayarak zamandan da tasarruf etmeyi sağlar.

Sepetli vinç çeşitleri genel olarak 11 farklı türe ayrılır. Kimi zaman modeli, kimi zaman yük taşıma kapasitesi, kimi zamansa büyüklüğü değişen bu modellerin seçminde çalışılacak alan, yerin yüksekliği ve yapılacak iş çok önemli bir yere sahiptir. Genel olarak en fazla 20, 25, 30, 43, 45, 53, 60, 65, 68, 70 ve 84 metrelik modelleri kullanılan iş makinelerinde belirtilen numaralar, ulaşabilecekleri en son noktayı ifade eder. Aşağıda en fazla kullanılan sepetli vinç çeşitleri ve kısa açıklamaları, maddeler halinde verilmiştir.

25 metrelik sepetli vinç; 3,5 tonluk kapasiteye sahip hafif kamyonlar ile bir yerden başka bir yere taşınabilen, ve 25 metreye kadar uzanabilen iş makineleridir. Dar ve sıkışık alanlarda yer alan yüksek bölgelere ulaşmada etkili bir şekilde kullanılan bu makineler, şehir merkezlerinde de rahatlıkla kullanılabilir.

3o metrelik sepetli vinç; Yüksek binalar, elektrik direkleri, reklam ve ilan panolarının düzenlenmesinde tercih edilen bu makineler ilefazla 30 metre yüksekliğe çıkabilir. 7,5 tonluk hafif kamyonlar ile istenilen yerlere taşınabilir.

45 metrelik sepetli vinç; 45 metreye kadar çıkma özelliği olan bu vinçler, yüksek binalarda ya da yüksek katlı binaların yapım aşamasında sıklıkla kullanılır. 15 tonuk kamyonlar ile taşınabilen bu iş makineleri, özellikle inşaatlarda güvenli çalışma ortamı sağlar.

53 metrelik sepetli vinç; 53 metre yüksekliğe kadar çıkabilen bu vinçler, yüksek bina ve inşaatların dış cephe işlerinde güvenli ve hızlı bir iş ortamı kurulmasını sağlar. 26 tonluk kamyonlar ile kolaylıkla bir yerden başka bir yere taşınabilir.

72 metrelik sepetli vinç; Büyük iş merkezleri, gökdelenler, gelişmiş alışveriş merkezleri ya da bu tür binaların yapım aşamasında kullanılan bu makineler, 72 metreye kadar çıkabilir. 32 tonluk kamyonlar ile taşınan bu vinçler, özellikle yüksek binaların yapımı sırasında inşaatlarda çok rahatlık sağlar.

Ülkemizde iş güvenliği konusunda özellikle son dönemlerde önemli adımlar atılmıştır. Gerek uygulamalar, gerek iş alanı, gerekse de iş makineleri ile alınan bu önlemler, büyük ölçüde iş kazalarının önüne geçilmesinde etkili olmuştur. Sepetli vinç makineleri, iş güvenliği konusunda alınan en önemli etkenlerin başında gelir. Özellikle yüksek katlı iş merkezi ya da binaların inşa aşamasında kullanılan bu vinçler, dış cephe sıvası sırasında etkili şekilde kullanılır. Çalışanın güvenliği için koruma kaskı ile çalıştığı bu makinelerde, bir kumandayı sağlayan eleman, bir de işi yapan eleman yer alır. Kumandayı sağlayan eleman diğer arkadaşı gerekli önlemleri alıp hazır olduğunda vinç ile sepeti istenilen bölgeye yanaştırıp en kolay şekilde çalışma ortamı sağlar. Sepette yer alan diğer çalışan çalışma alanına zorlanmadan yetişeceği için en hızlı ve güvenilir şekilde işlerini bitirerek vakitten tasarruf sağlar.

Kullanım alanı oldukça geniş olan sepetli vinç iş makineleri, katlı bianların dış cephe boyamasında sıklıkla kullanılır. Zaman zaman bina dış cephesine reklam resmi yapımında da kullanılan bu makineler, reklam panosu düzenlemesi ve elektrik direklerinin bakımında da etkili şekilde kullanılır. Hem her alana rahatlıkla girebilmeleri, hem de güvenli bir iş ortamı sağlamalarından dolayı kullanılan bu iş makinelerinin en fazla mobil çeşitleri kullanılır. Vinç büyüklüğüne göre değişen kamyonlar ile bağlantılı şekilde taşınan bu aletler, şehir merkezlerinde çevreye rahatsızlık vermeden kullanılabilir.

Sepetli vinç modellerinden en fazla kullanılanları mobil özellikli olanlarıdır. Kamyonlar ile taşınan bu vinçler, aracın ilerleyebileceği her noktada rahatça kullanılanılabilir. Mobil vinçlerin yanı sıra eklemsiz ve eklemli olarak ayrılan platformlar ile kendinden yürüyüşlü platformlar da bulunur. Bu kendinden yürüyüşlü eklemli sepetli vinç modellerinden bazılarına, görüşlerinden dolayı örümcek denilir. Örümcek adı verilen bu makineler genel olarak kapalı alan çalışmalarında kullanılarak yüksek yerlerin tamirat, tadilat, boya ve bakımında önemli rol oynar. Kendinden yürüyüşlü modelleri de bulunan makaslı platforma sahip sepetli vinçler, kamyon gibi başka bir araca ihtiyaç duymadan çalışma özelliğindedir. Bu yönü ile ayrıca kamyona ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılan bu türler, sınırlı alanda fazla araç ile çalışma yapmak için elverişlidir. Dizel makaslı platform ve elektrikli makaslı platform olarak ikiye ayrılan kendinden yürüyüşlü sepetli vinççeşitleri ise daha çok endüstriyel alanlarda kullanılır.

Kullanışlı ve çalışma alanlarında işçi güvenliği sağlayan bu özel makinelerin üretim aşaması da kullanım aşaması kadar önemlidir. Kaliteli, dayanıklı ve uzun yıllar kullanılabilecek şekilde üretilen sepetli vinç makineleri ile firmalar, sürekli araç yenileme derdinden kurtularak maddi açıdan tasarruf sağlar. Bu makinelerin yoğun olarak kullanıldığı iş alanlarına yeni bir araç alırken işinde uzman, kaliteli bir firmadan satın alınması ya da kiralanması gerekir. Bu zaman zaman araçlarda ortaya çıkan arızalar nedeni ile iş performansının düşmesini engeller. Arıza vermeden en yüksek kapasitede çalışan bu iş makineleri sayesinde daha kısa sürede yüksek performans ile işlerin yürütülmesi mümkündür ki bu da firmalara zaman ve nakitten tasarruf yapmayı sağlar.

Zaman zaman işlerinde bu tür araçlara ihtiyaç duyan firmalar satın almak yerine kiralamayı tercih ediyor. Belirli bir süreliğine kiralanansepetli vinç çeşitlerinin en verimli şekilde kullanılması için kiralama yapılan firma tarafından sürekli bakımlarının yapılması, tamiratlık bir durum olduğunda güvenilir ve deneyimli uzmanlar tarafından tamirinin sağlanması gerekir. Bu nedenle vinç kiralama hizmeti almadan önce firmaların en ince detayına kadar araştırılması, elde edilen sonuçlara göre en uygun ve güvenilir firmadan kiralama yapılması gerekir.

Firmamız, sepetli vinç konusunda uzman kadrosu ve yılların vermiş olduğu deneyim ile sürekli kendini yenileyerek hizmet vermektedir. Kaliteli, uygun fiyatlı ve müşteri memnuniyetine dayanan çalışma prensibi ile inşaat alanları, boya firmaları, reklam şirketleri, belediyeler, temizlik şirketleri, elektrik ve telekom şirketleri gibi resmi ve kamu kuruluşlarına hizmet veren firmamız, en küçük şirketten en büyüğüne kadar aynı kalite ve sabit fiyat ile kiralama yapmaktadır.

 Sepetli vinç ve diğer hizmetlerimizden her hangi birine ihtiyaç duyup kiralamak istediğinizde bizi arayabilir, fiyat ve hizmet detaylarımız hakkında canlı destek hattımızdan destek alabilirsiniz. Sepetli vinç sektöründe hem kaliteli hem de uygun fiyatlı hizmet veren firmamızın ayrıcalıklarını yaşayarak, hem zamandan, hem maddiyattan tasarruf edebilir, az işçi ile çok iş yaparak insan gücünden de tasarrufu sağlayabilirsiniz. İş güvenliği açısından da büyük önem teşkil eden sepetli vinç makinelerimiz, çeşitleri, özellikleri ve kiralamaları hakkında detaylı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.