Kiralık Vinç İstanbul

Belirli bir yere tespit edilmiş vinçlere sabit vinçler denir. Sabit vinç ile sadece kaldırma ve indirme hareketi sağlanır. Sabit vinçler  düz veya tekerlekli yürüyüş grupları ile de yatay yürüme hareketine sahip hale getirilebilir. Bu makineler fabrika, liman,garaj vb. sabit tesislerde kaldırma, taşıma, depolama işlerinde kullanılan makinelerdir.

Sabit vinçlerde ulaşım bomu, yatayla 20 ile 75 derecelik açı altında, düşey eksen etrafında her iki yöne 180 derece dönebilir. Sabit vinçlerde bom uzunluğu 10-60 m arasında, kaldırabileceği yük miktarı da 2-10 ton arasında değişir.

Eğer sabit vinç kiralamak, satın almak istiyorsanız vinç fiyat teklifi istek formundan size uygun olanı doldurunuz. Bu sayede vinç satıcı ya da vinç kiralamacı firmalarından isteğinize yönelik fiyat teklifleri arasından size uygun olanı kolaylıkla seçebilirsiniz.

Mobil vinç, hareketli hale geçebilen vinç çeşitidir. Sabit bir noktada iş yapma zorunluluğunda olmayan vinç türüdür. Mobil vinç yer değiştirerek de  değişik mekanlarda görevini yerine getirebilir.

Mobil vinçlerin, lastik tekerlekli vinç,paletli vinç ve sepetli vinç gibi türleri vardır.

Lastik tekerlekli vinçler, genellikle bir kamyon üzerine monte edildikleri için nakil kolaylığı nedeniyle çeşitli işlerde kullanılabilirler. Lastik tekerlekli vinç ile bir iş yerinden diğerine kolay ve kısa sürede gidilebilir, hareket esnasında özel römork ya da çekiciye gereksinim duyulmaz, çeşitli aparatlar yardımıyla diğer iş makineleri çekilebilir ayrıca geçtikleri yolları da bozmazlar. Bunların dışında, lastik tekerlekli vinç yumuşak arazilerde düşük verimden dolayı çalıştırılamaz,çok ağır ve devamlı işlerde kullanılamaz, kamyonun girebileceği işler dışında başka işlerde çalışamaz ve maliyetleri yüksektir.

Paletli vinçlerin manevra ve yürüyüşü, vincin güç kaynağından hareket alan bir palet grubu tarafından sağlanır. Paletli vinçler yumuşak arazilerde lastik tekerlekli vinçlerden daha verimlidir, çok ağır  ve devamlı (taş ocakları) işlerde sürekli çalışabilir ve çalışma dönüşleri 360 derecedir. Bu avantajların yanı sıra paletli vinçlerin yer değiştirme hızları( saatte 1.5 km gibi) azdır, kısa mesafeler dışında diğer çalışma yerlerine başka bir araç üzerinde giderler ve paletleri yolda giderken zemini bozar.

Sepetli vinçler, genellikle araç üstüdür, fakat iş makinesi şeklinde de sepet vinçler bulunmaktadır. Sepet Vinç insan gücüyle erişilmesi zor olan yüksek yapıtlara (bina, direk, gemi, uçak vb.) ulaşımı sağlayarak gerekli işin yapılmasına yardımcı olur. Sepet içinde ki personel güvenli bir şekilde işi tamamlar. örneğin; dizi film çekimlerinde yüksek açıdan kamera veya ışık tutma çalışmalarında ,ışıklandırma direkleri ampul değişimi tamir bakım ve onarımları ve elektrik hatlarında, dış cephe çalışmalarında, tabela montajı ve reklam çalışmalarında ve daha bir çok  sektörde kullanılmaktadır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir